Черный металл, Нержавейка: (067) 539-46-22
Алюминий: (067) 539-48-21

НОВОСТИ

Самый большой выбор металлопроката

Что такое оцинковка?

03 сентября 2021

Корозія є першою причиною, через яку металопрокат втрачає свої властивості. Тому важливо потурбуватися про захист металевої продукції. Для цього використовують метод цинкування, який грунтований на тому, що цинк покриває поверхневий шар металу і запобігає руйнуванню виробу. Розберемо основні способи нанесення цинкового покриття, технологію виконання, а також розберемо, які метали краще піддаються цинкуванню.

Навіщо виконують оцинковування металу

Як вказувалося раніше, головною причиною нанесення цинкового покриття є захист від дії корозії. Цинк запобігає контакту металу з повітрям і вологою, які викликають процеси окислення сталі. Окрім захисту від дії чинників довкілля цинк використовують для створення приємного зовнішнього вигляду.

Залежно від вживаних розчинів оцинковані вироби можуть набути кольору від блакитного до мідного. Така характеристика дозволяє застосовувати їх у будівництві металевих конструкцій в умовах підвищеної вологи, а також робить затребуваними для створення декору.

Як виконується процес оцинковування

Технологія цинкування металопрокату відома людству понад 250 років. У компанії “Металл Холдинг” виділяють такі методики оцинковування:

  • гаряче цинкування;
  • холодне цинкування;
  • гальванічна методика;
  • термодифузійне цинкування;
  • газотермічне напилення.

Зупинимося на кожному зі способів окремо.

Гаряче цинкування виконується в спеціальній ванні, наповненій розплавленим цинком. Перед покриттям виробу захисним шаром метал проходить процес попередньої дії. Так, металопрокат піддають труїнню – так називається обробка виробу розчином кислот. Також метал підлягає знежиренню. Попередня підготовка металу дозволяє поліпшити якість шару цинку, що наноситься. Потім приступають до цинкування.

Металеву деталь занурюють у ванну, де знаходиться розчин цинку. Останній заздалегідь розігрівають до температури 400 градусів за Цельсієм. Ванна з цинком піддається обертанню, щоб рівномірно покрити виріб захисним шаром. Після цього прибігають до центрифугування, щоб прибрати надлишки цинку з поверхні металопрокату. На поверхні утворюється товстий цинковий шар, який надійно захищає продукт.

Якщо говорити про холодне цинкування, то метод відрізняється простотою і надійністю. Перше застосування холодного оцинковування датується 1980-ми роками в США. Суть методу полягає в тому, що заздалегідь підготовлений виріб покривається тонким шаром цинкового покриття. Покривають його за допомогою кисті або пульверизатора. Спосіб відрізняється швидкістю виконання і простотою. З мінусів відмітимо, що в процесі холодного цинкування провідну роль грає людський чинник, через що може виникати нерівномірність покриття деталі.

Досконалим методом цинкування вважається гальванізація. Процес складений і грунтований на формуванні електронної пари в процесі реакції катода й анода в розчині електроліту. Зупинимося на процесі виконання технології детальніше. Металевий виріб проходить обробку знежиренням, після чого занурюється в електролітну ванну.

У розчин також занурюють цинкові елементи, які є донорами електронів цинку. Після цього електролітний розчин піддається дії струму і відбувається утворення гальванічної пари. Відмітимо, що процес повинен виконуватися з дотриманням норм безпеки, оскільки електроліт має токсичну дію на організм людини, а також застосовується струм великої сили. Тому варто потурбуватися про якісну вентиляцію і засоби індивідуального захисту персоналу.

Метод гальванізації дозволяє нанести цинкове покриття рівномірно навіть на поверхні деталей складної конфігурації. Отримуваний шар має товщину до 20 міліметрів і приємний зовнішній вигляд.

Термодифузійне цинкування грунтоване на процесі переходу цинку в газоподібний стан. Так, метал і цинковмісну суху суміш поміщають в герметичний контейнер де домагаються безкисневого середовища. Після цього відбувається нагрів камери до переходу цинку в газоподібний стан. У результаті метал рівномірно покривається цинковим шаром під час охолодження.

Газотермічне напилення відбувається за допомогою цинковмісної суміші, яка нагрівається і напилюється на поверхню стали. Отримують покриття, яке має велику кількість пір, що вимагає наносити додатковий лакофарбний шар.

Який метал піддають цинкуванню

Для досягнення необхідного ефекту затребуваний вуглецевий метал, леговані й нелеговані марки сталі. Подібні з'єднання сприяють створенню якісного шару захисту від дії чинників довкілля.

Купити металопрокат, що пройшов оцинковування, можна на сайті компанії “Металл Холдинг”.


Последние новости

Все новости

Оставить коментарий